00:00 00:00
00:00
00:00

SEZON 1   ODCINEK 4

Dlaczego Agata i Jan wciąż są na wolności?

14.11.2019


Czuję się bezradny – przyznał Marek Urbaniak, wiceprezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim w rozmowie z Mirkiem Wlekłym.

Mam całą listę instytucji, które odmówiły wydania opinii z różnych przyczyn – wyjaśnia.

Posłuchaj rozmowy z Markiem Urbaniakiem, który opowiada o procesie Agaty i Jana i wyjaśnia, dlaczego małżeństwo wciąż nie usłyszało prawomocnego wyroku. Na czym polega problem z uzyskaniem opinii biegłych?

Marek Urbaniak, wiceprezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim

*Rozmowa odbyła się w przed wakacjami. Tymczasem na początku lipca sędzia ostrowskiego sądu wysłał akta sprawy do kolejnego biegłego z prośbą o opinię. Już po emisji dwóch pierwszych odcinków dostaliśmy informację o tym, że w ramach zespołu biegłych podjęła się tego zadania prof. dr hab. Agnieszka Słopień z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a opinia ma być wydana do końca października. 13 listopada sąd wydał ponaglenie i wciąż czeka.

——————————————————————————————————————–

Śledztwo Pisma to reporterski serial podcastowy, a to oznacza, że wszystkie historie i osoby, które wypowiadają się w odcinkach są prawdziwe.

Mirosław Wlekły w czasie wielomiesięcznego śledztwa kontaktował się z kilkudziesięcioma osobami. Niektóre z nich zgodziły się wystąpić pod nazwiskiem, inne prosiły o zmianę personaliów. 

Materiał zgromadzony w trakcie pracy nad Śledztwem znacznie wykracza poza to, co zostało wykorzystane w serialu. Dlatego wybrane, najciekawsze rozmowy publikujemy osobno.