00:00 00:00
00:00
00:00

O Piśmie

Pismo. Magazyn opinii

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. 

Dlatego znajdziecie tu treści merytoryczne, wnikliwe i rzetelne. A to wszystko w nowoczesnej i zwracającej uwagę formie. Chcemy, by nasze „Pismo” angażowało czytelnika zarówno atrakcyjną ilustracją, jak i przykuwającym uwagę zdjęciem. I żeby zapraszało do rozmów o rzeczach ważnych.

Nasze wartości

„Pismo” chce być miesięcznikiem apolitycznym i niepartyjnym. Dokładamy starań, by sprostać wymogom wiarygodności i rzetelności, a także standardom merytorycznym, dlatego, jako redakcja, przykładamy szczególną wagę do weryfikacji informacji i zdarzeń, które pojawiają się w publikowanych tekstach. Chcemy, by „Pismo” stało na straży wartości w życiu publicznym: szczerości, przyzwoitości, szacunku. By nie ulegało zewnętrznym wpływom politycznym ani nie przedkładało efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Dlatego w naszym magazynie nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Mamy poczucie humoru i dystans do siebie. Chcemy zachęcić czytelnika do  refleksji oraz dyskusji.

Pismo jest przedsięwzięciem pro publico bono. Ukazuje się w wersji papierowej oraz elektronicznej. Wszystkie teksty publikowane w Piśmie mają swoje wersje AUDIO. Jego wydawcą jest Fundacja Pismo.

Wierzymy w sens działań z misją, pracę na rzecz czytelników i siłę słowa pisanego, które ma moc, by kształtować postawy i uwrażliwiać na najważniejsze zjawiska współczesności oraz inspirować do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata.

Dla kogo piszemy?

Przygotowaliśmy „Pismo” dla tych, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. To miesięcznik dla czytelników poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym; dla osób zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne; dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. Dla wszystkich, którzy lubią czytać dobre teksty dziennikarskie.

Fundacja Pismo

Producentem Śledztwa Pisma jest Fundacji Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”.

Misją Fundacji Pismo jest kształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Swoimi działaniami – w szczególności wydawanym „Pismem” – pragnie dotrzeć do osób, które mają istotny wpływ na opinie i postawy innych. Są to między innymi nauczyciele i pracownicy akademiccy, średnia i wyższa kadra menedżerska i urzędnicza, ludzie kultury i wolnych zawodów, samorządowcy, aktywiści społeczni i liderzy organizacji pozarządowych.

Prezesem fundacji jest Piotr Nesterowicz, w zarządzie zasiadają Magdalena Kicińska i Kalina Wyszyńska.

TUTAJ znajdziesz aktualny KRS i statut fundacji.

Jeśli chcesz wesprzeć naszą misję zapraszamy do przekazania darowizny na rzecz fundacji. Można to zrobić online lub za pomocą tradycyjnego przelewu:


Nr konta: 35 1140 2004 0000 3802 7702 6297

Dane do przelewu:

Fundacja Pismo,
ul. Górskiego 1/66, 00-033 Warszawa
Tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe Fundacji Pismo

Odwiedź stronę miesięcznika „Pismo”, poznaj nasz zespół.

Chcesz opublikować w „Piśmie” swój tekst, opowiadanie, wiersz, ilustracje lub zdjęcia? Informacje dotyczące szczegółów współpracy znajdziesz TUTAJ.

Adres Redakcji

ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa

Kontakt

Przejdź do strony.