00:00 00:00
00:00
00:00

O Piśmie

Pismo. Magazyn opinii

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono i dostępny w trzech formatach treści: wydaniu papierowym, cyfrowym oraz audio.

Misją „Pisma” jest współkształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego poprzez wysokiej jakości, wiarygodną, niepartyjną, weryfikowaną pod względem faktów treść. „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego najwybitniejsi autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. „long read”, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pośpiesznych sądów. Jako bodajże jedyna redakcja w kraju prowadzi weryfikację faktów we wszystkich tekstach. „Pismo” to projekt pro publico bono, jego wydawcą jest Fundacji Pismo.

„Pismo” wyróżnia się strategią rozwoju trzech formatów treści: wydania papierowego, cyfrowego oraz audio. Wydanie papierowe jest egzemplifikacją stylu Pisma (jakość edytorska, kultowe okładki zamiast fotomontaży i krzykliwych tytułów, prostota, przejrzystość, bezpretensjonalna elegancja). Wydanie cyfrowe (magazynpismo.pl) to subskrybowana edycja internetowa magazynu dostępna na komputerach, telefonach i czytnikach. „Pismo”, jako jeden z niewielu tytułów, od początku inwestuje w treści audio, które obejmują możliwość odsłuchania wszystkich tekstów oraz kanał podcastowy „Pismo do słuchania”.

Nasze wartości

„Pismo” chce być projektem apolitycznym i niepartyjnym. Dokładamy starań, by sprostać wymogom wiarygodności i rzetelności, a także standardom merytorycznym, dlatego, jako redakcja, przykładamy szczególną wagę do weryfikacji informacji i zdarzeń, które pojawiają się w publikowanych tekstach i podcastach. Chcemy, by „Pismo” stało na straży wartości w życiu publicznym: szczerości, przyzwoitości, szacunku. By nie ulegało zewnętrznym wpływom politycznym ani nie przedkładało efektów finansowych ponad wyznawane zasady. Dlatego w naszych działaniach nie epatujemy sensacją, nie angażujemy się w małostkowe spory. Mamy poczucie humoru i dystans do siebie. Chcemy zachęcić odbiorcę do refleksji oraz dyskusji.

Dla kogo piszemy?

Przygotowaliśmy „Pismo” dla tych, dla których ważne jest poznanie i zrozumienie zjawisk wpływających zarówno na naszą codzienność, jak i kształtujących przyszłość. Do tych, którzy cenią sobie dziennikarską rzetelność, wiarygodność, obiektywizm. Jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakości, reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym, zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne; dla czytelników polskiej prozy, poezji oraz komiksu. Dla wszystkich, którzy lubią czytać dobre teksty dziennikarskie.

Fundacja Pismo

Producentem Śledztwa Pisma jest Fundacji Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”.

Misją Fundacji Pismo jest kształtowanie liderów życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego poprzez uwrażliwianie na najważniejsze zjawiska współczesności i inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących przyszłość kraju i świata. Swoimi działaniami – w szczególności wydawanym „Pismem” – pragnie dotrzeć do osób, które mają istotny wpływ na opinie i postawy innych. Są to między innymi nauczyciele i pracownicy akademiccy, średnia i wyższa kadra menedżerska i urzędnicza, ludzie kultury i wolnych zawodów, samorządowcy, aktywiści społeczni i liderzy organizacji pozarządowych.

Prezesem fundacji jest Piotr Nesterowicz, w zarządzie zasiadają Magdalena Kicińska i Kalina Wyszyńska.

TUTAJ znajdziesz aktualny KRS i statut fundacji.

Fundacja Pismo jest wspierana przede wszystkim przez osoby prywatne, przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców, menedżerów i inwestorów, którzy podzielają te same wartości. Wspierają działania Fundacji swoim czasem, umiejętnościami i darowiznami finansowymi.

Jeśli chcesz wesprzeć naszą misję zapraszamy do przekazania darowizny na rzecz fundacji. Można to zrobić online lub za pomocą tradycyjnego przelewu:


Nr konta: 35 1140 2004 0000 3802 7702 6297

Dane do przelewu:

Fundacja Pismo,
ul. Górskiego 1/66, 00-033 Warszawa
Tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe Fundacji Pismo

Odwiedź stronę miesięcznika „Pismo”, poznaj nasz zespół.

Chcesz opublikować w „Piśmie” swój tekst, opowiadanie, wiersz, ilustracje lub zdjęcia? Informacje dotyczące szczegółów współpracy znajdziesz TUTAJ.

Adres Redakcji

ul. Górskiego 1/66
00-033 Warszawa

Kontakt

Przejdź do strony.