00:00 00:00
00:00
00:00

O pierwszym sezonie Śledztwa Pisma

Ilustracja: Tomasz Majewski

Mirek Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych po tajemniczej wiadomości od informatorki wraca do bohaterów historii, którą opisał przed laty w reportażu dla „Dużego Formatu”. Okazuje się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wie, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Dlaczego Agata i Jan nie odpowiedzieli za własne czyny? Jak to się stało, że nikt nie dostrzegł zła w ich domu? A może ktoś ich chronił? I kim są ludzie, którzy sugerują, że na adoptowanych dzieciach lista ofiar się nie kończy?

Okazuje się, że znęcanie się nad dziećmi jest wierzchołkiem góry lodowej. Przemoc. Emocjonalne uzależnienie. Manipulacja. Oszustwo. Nieudolność wymiaru sprawiedliwości. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Miroslaw-wlekly-sledztwo-pisma-1024x683.jpg
Autor pierwszego Sezonu Śledztwa Pisma: Mirosław Wlekły

Pierwszy sezon Śledztwa Pisma powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka. Wyprodukowała je Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo.Magazyn Opinii”. Partnerem dystrybucyjnym Radio TOK FM, wydawca aplikacji z podcastami.

W podcaście usłyszycie samego autora – Mirka Wlekłego, który opowiada o swym śledztwie, oraz głosy jego rozmówców. Towarzyszy mu lektorka, Agata Turkot, która czyta wybrane fragmenty materiałów, akt i relacji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie agata-turkot-sledztwo-podcast-1024x683.jpg
Lektorka pierwszego sezonu Śledztwa Pisma: Agata Turkot

Głosów pozostałych członków ekipy tworzącej pierwszy sezon Śledztwa nie usłyszycie w podcaście, ale każdy z nich miał swój wkład w powstanie tego projektu. Producentem Śledztwa Pisma jest Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo i wydawca „Pisma. Magazynu Opinii”, a kierowniczką produkcji Barbara Sowa, która w Piśmie odpowiada za rozwój audio i kieruje wydaniami cyfrowymi miesięcznika.

Reżyserem pierwszego sezonu serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Nagrań dokonano w studiu „Osorno”, należącym do Krzysztofa Czeczota.

Autorem muzyki do pierwszego sezonu Śledztwa jest Wojciech „Wojtall” Wierzba. Ilustracje do wszystkich odcinków stworzył Tomasz Majewski.

Śledztwo wiele zawdzięcza Monice, dziękujemy!

* Zdjęcia wykonała Agnieszka Wanat.