00:00 00:00
00:00
00:00

SEZON 1 ODCINEK 2

Szatanprzychodzi do księdza

Odcinek 2.

W drugim odcinku Śledztwa poznajemy nie tylko wersję wydarzeń Agaty i Jana, ale też nowe, zaskakujące fakty z ich życia. A Mirek próbuje rozumieć, dlaczego w ogóle powierzono im dzieci. I czy - w końcu - są winni, czy też nie.

Czytaj więcej

Odcinek 2.

Mirosław Wlekły wraca do dwójki bohaterów swojego reportażu sprzed lat. Chce zrozumieć, jak to się stało, że przez cztery lata nikt nie dostrzegł zła w domu Agaty i Jana, i dlaczego oboje wciąż nie zostali skutecznie osądzeni.

Mirek Wlekły opisuje swoje pierwsze spotkanie z Agatą i Janem, latem 2014 roku, kiedy pisał na ich temat tekst dla „Dużego Formatu”. Był jedynym dziennikarzem, z którym para zdecydowała się porozmawiać.

Prokuratura oskarżyła ich wówczas o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Ze szczególnym okrucieństwem. W pierwszym odcinku cytowaliśmy zeznania czwórki dzieci, dla których byli rodzicami zastępczymi. Wstrząsające. Podopieczni mówili o biciu tłuczkiem do mięsa, kopaniu, głodzeniu i wiązaniu na noc. Co na to Agata i Jan? Czy przyznali się? Jakie sekrety skrywają?

W drugim odcinku Śledztwa poznajemy nie tylko ich wersje wydarzeń, ale też nowe, zaskakujące fakty z życia Agaty i Jana. A Mirek próbuje rozumieć, dlaczego w ogóle powierzono im dzieci. I czy – w końcu – są winni, czy też nie.

Premiera drugiego odcinka serialu w piątek 25 października na śledztwopisma.pl i w aplikacji TOK FM. Od poniedziałku, 28 października ten odcinek będzie dostępny również w najpopularniejszych aplikacjach podcastowych. TUTAJ dowiesz się więcej o tym, jak słuchać „Śledztwa Pisma”.

Kolejny, trzeci odcinek podcastu już 1 listopada!