00:00 00:00
00:00
00:00

O Śledztwie Pisma

Śledztwo Pisma to projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. Pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowywany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio.

Słuchacze znajdą w nim to, co w reportażu najważniejsze: rzetelność dziennikarską i weryfikację informacji połączone z poruszającą opowieścią będącą pretekstem do opisania problemów, które są ważne dla wielu z nas. Śledztwo Pisma jest równocześnie fascynującym serialem z nieszablonowymi bohaterami i obfituje w zwroty akcji oraz zaskakujące odkrycia.

Odcinki pierwszego sezonu, który miał premierę 18 października 2019 roku, zostały odsłuchane niemal 600 tysięcy razy przez ponad 150 tysięcy słuchaczy. Serial był nominowany do szeregu nagród, w tym Grand Press Digital 2019. Pierwszy sezon powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka, a partnerem dystrybucyjnym było Radio TOK FM, wydawca aplikacji z podcastami. 

Dowiedz się więcej i posłuchaj pierwszego sezonu Śledztwa Pisma. 

Drugi sezon Śledztwa będzie miał premierę 2 października 2020 roku na stronie śledztwopisma.pl i w kanałach Śledztwa Pisma na YouTube, Spotify, TIDAL, Apple Podcast, Google Podcast, Soundcloud i w innych serwisach podcastowych. Natomiast prenumeratorzy miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” oraz subskrybenci „Pisma”, Audioteki i TOK FM Premium będą mogli słuchać każdego odcinka na tydzień przed ich oficjalną premierą, począwszy od 25 września, na stronach magazynpismo.pl, tokfm.pl oraz w aplikacjach Audioteki i Radia TOK FM. Drugi sezon serialu powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka oraz Fundacji One Day. Partnerami dystrybucyjnym są Audioteka oraz Radio TOK FM.

Dowiedz się więcej o drugim sezonie Śledztwa Pisma. 

Jeśli masz uwagi, ważne informacje, którymi chciałabyś/byś się podzielić, albo jeśli chcesz zaproponować pomysł na kolejny sezon serialu, napisz pod adres: [email protected].

Podcasty to jeden z najszybciej rosnących segmentów treści rozrywkowych na świecie, a serial podcastowy jest ich najbardziej nowatorskim formatem. Podcasty wiążą się ze szczególnym, intymnym zaangażowaniem ze strony słuchaczy, co tworzy ze Śledztwa Pisma unikalne medium dla potencjalnych reklamodawców. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą jako Partner Śledztwa lub reklamodawca, napisz pod adres: [email protected].

* Za projekt strony sledztwopisma.pl odpowiada Karol Tyczyński. Jej wykonaniem zajęła się agencja interaktywna eBEST.