00:00 00:00
00:00
00:00

SEZON 5 ODCINEK 1.

Córka i matka

Córka i matka

Zwyczajne życie trzydziestolatki: praca, mąż, dwójka dzieci, mieszkanie w podwarszawskim miasteczku. Aż do pierwszego SMS-a. Po nim przyszedł kolejny. Potem dziesiątki. Setki. Przez miesiące. Lata. Posłuchaj opowieści o nękaniu, stalkerach i ich ofierze. O jasnowidzeniu, manipulacji, oszustwach i zagmatwanych relacjach rodzinnych. I o walce o prawo do własnego, spokojnego życia.

Czytaj więcej

Odcinek 1.

35-letnia Ola, księgowa, z wykształcenia psycholożka, stara się prowadzić normalne życie z dziećmi i partnerem. Od kilku lat jest jednak nękana setkami niepokojących SMS-ów.

Autorki podcastu, Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja-Zakrzewska, próbują zrozumieć psychikę osoby stalkowanej i obnażają bezsilność nie tylko ofiar, ale i wymiaru sprawiedliwości. Przybliżają zawiłą relację Oli z matką – początkowo bliską i przyjacielską, obecnie praktycznie nieistniejącą. Odwiedzają rodzinną miejscowość bohaterki, by porozmawiać z jej byłymi sąsiadami i przyjaciółmi. Przeszłość zostaje skontrastowana z rzeczywistością – jedną z rozpraw sądowych dotyczących stalkingu, podczas której jako dowód rzeczowy w sprawie przedstawiono 150 stron A4 obraźliwych wiadomości.

Czy Ola odzyska nie tylko spokój, ale też – na nowo – wsparcie bliskiej osoby?

Zamów dostęp online w promocyjnej cenie, by przesłuchać najnowszy sezon Śledztwa Pisma. To tylko 8,99 zł miesięcznie. Wypróbuj, rezygnujesz, kiedy chcesz. Lub skorzystaj z kodu zniżkowego SLEDZTWOPISMA5. Dzięki niemu kupisz roczny dostęp online za 89 zł zamiast 129 zł. 

Partnerem strategicznym piątego sezonu jest Audioteka.

Dowiedz się więcej o piątym sezonie „Śledztwa Pisma”.

Podcast zawiera wulgaryzmy i opisy przemocy. Odpowiedni dla osób w wieku 16+.

Ta historia dotyczy osób, które doświadczyły stalkingu oraz innych form przemocy. Jeśli Ty, ktoś z Twoich bliskich lub osób, które znasz, doświadczacie przemocy, skorzystajcie z bezpłatnych linii wsparcia – można tu prosić o pomoc albo po prostu porozmawiać:

Niebieska Linia: 800 120 002

Policja: 997 i 112

Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie: 800 70 2222

Linia Pomocy Pokrzywdzonym – Numer SOS: 222 309 900 

Antyprzemocowa Linia Pomocy Sexed: 720 720 020Słuchaj więcej materiałów audio na magazynpismo.pl. Nasze archiwum to nie tylko cztery sezony serialu, ale też kilkaset godzin nagrań esejów, reportaży czy podcastów i co miesiąc powiększa się o kolejne materiały.

* Ilustracja: Marta Róża Żak