00:00 00:00
00:00
00:00

SEZON 3 ODCINEK 5

(Prze)biegły sądowy

Odcinek 5

W piątym odcinku Iga Dzieciuchowicz przygląda się pracy seksuologów jako biegłych sądowych.

Czytaj więcej

Odcinek 5.

Autorka odkrywa, że bohater jej śledztwa wraz ze swoim zespołem biegłych pisał opinie w dwóch sprawach kryminalnych, które odbiły się głośnym echem w całej Polsce.

Ich wyniki wywołały liczne kontrowersje. Obie były przedmiotem analiz i zostały podważone przez prokuraturę. Opinia publiczna śledziła te procesy, a o wszystkich zwrotach akcji pisały media. A to dlatego, że oskarżonym w pierwszej ze spraw był znany samorządowiec. Drugi proces dotyczył zaś zabójstwa młodej aplikantki. Maciej T., skazany w tej sprawie, utrzymywał, że oboje lubili perwersyjne praktyki seksualne i posunął się za daleko.


Trzeci sezon serialu miał premierę 15 czerwca 2021 roku, jako pierwsi mogli go posłuchać prenumeratorzy miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” oraz subskrybenci Audioteka Klub. W kanałach bezpłatnych udostępniliśmy go w styczniu 2022 roku.

Wejdź na magazynpismo.pl i wykup prenumeratę lub dostęp online aby słuchać innych wyjątkowych reportaży i treści w wersji audio. Nasze archiwum liczy ponad czterysta godzin i co miesiąc powiększa się o kolejne materiały.

Partnerem strategicznym trzeciego sezonu jest Audioteka.

Dowiedz się więcej o trzecim sezonie „Śledztwa Pisma”.

* Ilustracja: Dorota Piechocińska