00:00 00:00
00:00
00:00

SEZON 1 ODCINEK 1

Dzień, w którym Damian pękł

Odcinek 1.

Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Nie zostali skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? Mirosław Wlekły wraca do dwójki bohaterów swojego reportażu sprzed lat.

Czytaj więcej

Odcinek 1.

Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką przybranych dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Do dziś nie zostali prawomocnie skazani.

Na początku wydawało się, że skrywają tylko jedną tajemnicę. Ta szybko wyszła na jaw. Ale okazało się, że kłamstw, manipulacji i ofiar jest więcej. Dlaczego nie odpowiedzieli za swoje czyny? Jaką rolę w całej sprawie odegrały postaci ze świecznika? Czy uda się ich odnaleźć?

Mirosław Wlekły wraca do dwójki bohaterów swojego reportażu opublikowanego w 2014 roku w „Dużym Formacie„. Chce zrozumieć, jak to się stało, że nikt nie dostrzegł zła w domu Agaty i Jana, i dlaczego oboje wciąż nie zostali skutecznie osądzeni. A przede wszystkim by ich odszukać i zapytać: Czy to zrobili? Dlaczego? I najważniejsze: Jak mogą z tym żyć?

Premiera pierwszego odcinka serialu w piątek 18 października na śledztwopisma.pl i w aplikacji TOK FM. Od poniedziałku, 21 października ten odcinek będzie dostępny również w najpopularniejszych aplikacjach podcastowych. TUTAJ dowiesz się więcej o tym, jak słuchać „Śledztwa Pisma”.

Kolejny, drugi odcinek podcastu już 25 października!