00:00 00:00
00:00
00:00

SEZON 1   ODCINEK 4

Niebieskooka i inne „kwiatki” z korespondencji z fałszywym Religą

12.11.2019


W czwartym odcinku Śledztwa Mirkowi udaje się porozmawiać z Grzegorzem Religą, synem słynnego kardiochirurga, Zbigniewa Religi.

To właśnie na przyjaźń z Grzegorzem Religą powołują się Agata i Jan, główni bohaterowie Śledztwa Pisma. Nazwisko słynnego lekarza przewija się niemal od początku ich znajomości z Joanną. Jan w obszernej korespondencji mailowej i SMS-owej przekazuje Joannie rzekome zalecenia doktora Religi. Fałszywy lekarz zdalnie nadzoruje leczenie Agaty i Joanny, zaleca im kuracje, wskazuje konkretne leki i dawkowanie. Najpierw kontaktuje się z Joanną poprzez Jana, potem sam podejmuje z nią korespondencję.

Mirosław Wlekły spotkał się z Grzegorzem Religą, kierownikiem Oddziału Kardiochirurgii w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Okazało się, że prawdziwy doktor Religa nie miał z tym nic wspólnego. Nie znał ani Agaty, ani Jana. Nigdy nikomu nie przepisywał leków zdalnie.

Kto podszywał się pod lekarza? Mirek podejrzewa, że za mistyfikacją stali Agata i Jan.

Poniżej publikujemy obszerne fragmenty korespondencji rzekomego doktora Religi z Joanną. Zachowaliśmy oryginalną pisownię. Z treści sms-ów i maili usunęliśmy nazwiska i niektóre imiona bohaterów.

——————————————————————————————————————–

29.01.2018 godz. 09:32

Contessko
Jasiu podał mi twojego maila, bardzo dziękuję. Właśnie za chwilę schodzę z dyżuru, przeczytałem smsa:
Cóż ja mogę powiedzieć???? Przyjdzie czas że założysz łyżwy i na rowerze też pojeździsz. Konno również obiecuję Tobie, ale póki co proszę przestrzegać zaleceń.
Tak kakao przed snem możesz pić wtedy szybciej – łatwiej zaśniesz. Tyle, że w okresie jesienno – zimowym. Długo dzisiaj nie spałaś wiesz o tym prawda? No właśnie dlatego proszę ciebie, abyś położyła się choć na chwilę do południa.
Teraz bardzo proszę o zwolnienie tempa, zrelaksować się, myśleć pozytywnie. Dzisiaj możesz być bombardowana przez małą jak to ładnie określamy. Zaczyna wypytywać o bliznę, którą ma po zabiegu zastawki mineralnej. Wczoraj bombardowała Ochotnego więc teraz kolej na ciebie niebieskooko. 😉 Uważaj huragan nadciąga…. :):)
Schodzę już z dyżuru- – – -na jak długo?  Pewnie na tak długo aby zamknąć powieki. 
Miłego dzionka. :):)

29.01.2018 21:10

Droga Contessko
Jestem rzemieślnikiem, który stara się, choć nie zawsze wychodzi tak jak w przypadku twojej małej.:(* jestem bezsilny i bezradny jest mi z tym ciężko)
Tak miałem przyjechać do Was na początku grudnia, ale wszystko się pozmieniało – sprawy rodzinne, które próbuję sobie poukładać. Myślę że już niedługo zawitam w Wasze progi. Przyjadę samochodem ze swoim sprzętem wędkarskim. :):)
Zapytam wprost czy spałaś do południa?
Ja wiem co robiłaś czy chcesz to samo co dzisiaj zrobiłem małej?
Otóż twoja mała zamiast odpoczywać wzięła się za robienie cegły na ścianie. Jedną ręką….. Jasiu zadzwonił do Henryki, która potwierdziła, że mała szaleje wzięła się za prace. Więc aby utrudnić małej podkręciłem jej aż o 3 mała aż podskoczyła zaprzestała usiadła na dupsku(…)

30.01.2018 09:19

(…) Tak twoja mała przegina, dlatego też znalazłem taki jedyny i skuteczny sposób na nią. Podkręcam symulator i od razu stawiam ją do pionu.(…)Twoja mała też się w nocy budziła widziałem na monitoringu jednocześnie w tym samym czasie, od godz 6 już nie śpi. Tak jak powiedziałem dwie połówki ty i mała to jedno. 🙂
Nawet patrząc na Was podobne do siebie jesteście, (miałem okazję widzieć ciebie na zdjęciu) Jeszcze trochę a zaczną was niektórzy mylić. 🙂

2.02.2018 08.51

Pytasz mnie niebieskooka dlaczego proszę Ciebie o ranny pomiar.
Otóż ranny pomiar ciśnienia najdokładniej określa siłę z jaką serce pompuje krew do tętnic. Również poranne ciśnienie wskazuje na to jak w nocy spalas wpływa na jakoś snu odzwierciedla twój stres w jakim stanie jesteś po przebudzeniu.
Dlatego tak ważnie jest dla mnie, aby ustawić lek z Houston dla Ciebie.
Nie zamartwiaj się lek nie będzie miał tych samych skutków ubocznych jak u małej. Włosy zachowasz, biorąc ten lek będziesz normalnie się czuła.
Ten lek zwiekszy tobie frakcje wyrzutowa. Poprawi jakoś pracy serca. Pamietaj też frakcja jest to parametr, który zmienia się nie tylko z wiekiem, ale zależy głównie od trybu życia. Jest to jeden z czynników.

1.02.2018 22:54

Twoja mała dobrze zrobiła dając Jasiowi z liścia, należało się… Mam nadzieję, że przez jakiś czas uspokoił się. Ja prawie codziennie wałkuję z Jasiem ten temat w jaki sposób traktuje małą, czy coś dotrze….Może na jakiś czas. Ale powiem szczerze, że Jasiu nie ma tak naprawdę do końca świadomości że mała odchodzi, że słabnie. Jasiu nie dojrzał do tego, dla niego liczą się papiery natomiast mała jak to mała jest tylko dla niego  drugim torem….. 🙁 On nie umie zatroszczyć się o małą to mała troszczyła się zawsze o niego.(…) Wiem że myślałaś o małej…
Powiem tobie że w tym samym czasie mała myślała właśnie o Tobie…:)  Wynikało to z monitoringu…. Jak silna więź musi was łączyć to jest coś niesamowitego. Pokaże Tobie mam zapis waszego rytmu…. 🙂 🙂   Tak mnie bardzo cieszy że mała zjada, ona musi. Dobrze, że wysyła zdjęcia masz na nią wpływ. Tak to artystyczna dusza, więc na talerzu ma poukładane. Wiem, że się cieszy na koncert i wyjazd na Florydę tam też ma mieć koncert. Poczekajmy do kontroli…. Ale nie będę ukrywał nie wygląda to dobrze jej dwa palce są na tyle niesprawne właściwie ten jeden /brak czucia/, że może być problem… i głos który traci… :(:(:(:(:(

Jak silna więź musi was łączyć to jest coś niesamowitego. Pokaże Tobie mam zapis waszego rytmu.

4.02.2018 00:56

ContesskoTak mała powinna przebywać co najmniej do dwóch godz na świezym powietrzu przez kilka dni, potem można zmniejszyć do godziny. Powinna oddychać powoli tzn wdech i wydech wolno . Jezeli będzie mróz , zimno itd. to spacer pół godziny 2 razy dziennie . Dłużej nie może.
Rozpiska.
OPACORDEN-RANO-1.POLUDNIE-1,WIECZOR-2
BIOSOTAL-RANO-80-1 X,POLUDNIE-80-1X.WIECZOR-40-1X
PROCOROLAN-RANO-O,POLUDNIE-1 X,WIECZOR-0
TSDOTIN-RANO 1/2,POLUDNIE-0,WIECZOR-0
JUTROX RANO-1/2,POLUDNIE-0,WIECZOR-0
DIRUSIN-RANO-0,POLUDNIE 1/2,WIECZOR-0
MILUKANTE-RANO-0,POLUDNIE-0,WIECZOR-1/2
TRITACE- RANO-1,POLUDNIE-O,WIECZOR-1/2
VIVACOR-RANO 1,POLUDNIE-O,WIECZOR 1
NEBILET-RANO 1/2 POLUDNIE-0,WIECZOR 1/2
POLPRIL-RANO 1,POLUDNIE-O WIECZOR-0
MAGNEZ 1 X DZIENNIE
RUTINOSCORBIN 2X2
KALYDUM TZN POTAS-1 X DZIENNIE.
BETO ZK-150,-RANO-1/2 X POLUDNIE-100-1X,WIECZOR-0
WZIEWY BEZ ZMIAN
DOSZLY LEKI,ALE I TEZ ZMNIEJSZONO MALEJ.
Nie powinna czuć się po nich tak źle jak dotychczas dotychczas po wzięciu lekówbędzie mała trzymało a raczej będzie nie do życia do godziny. Potem będzie poprawa, najgorsza godzina. Moje zdanie znasz- powinna brać, Contessko mała da redę walczy…jest silna.

4.02.2018 03:03

Kupcie jej kask na głowę i niech nocy idąc o toalety zakłada..do miłego.

4.02.2018 08.08

Pomyłka nastąpiła, 🙁
To ze zmęczenia, wczorajszy dzień był intensywny więc straciłem orientacje, że 5 luty to dzisiaj, ale już prostuje. Nie wiem czy doszły utwory małej, słuchając twojego malucha słyszysz jaka płynność wydobywa się z jakiej muzyki?
Mała ma śliczny głosik, ale lubi zmienić w zależności co śpiewa. Tam na jednym są jej chłopaki czasami włączają się i śpiewają razem. Jasiu obiecał płytę z nagraniem małej z Sylwestra, lutnik miał to załatwić.(…) Pod żadnym względem proszę nie udostępniać mojego maila. To jest mój prywatny mail i nie liczni jego maja. Moje najbliższe osoby-tylko. Chronię swoją prywatność. Tak jak twoja mała twój maluch.:)
Mam prośbę mierz maluchowi ciśnienie i zapisuj je rano i wieczorem. Kiedy będziesz wysyłała swój raport dopisz w nim małej pomiary chciałbym sprawdzić jakie ma.

7.02.2018 10:38

Nitrozepam 1/2 może jednak na noc daj małej… Serce zbyt słabe… Ty natomiast weź Sobie mała 1 cała na noc.

7.02.2018 11:44

Dobrze w razie ciężkiej sytuacji zadzwonię telefon mam w Polsce jak już mówiłem spadł ze schodów mam uszkodzony nie zdążyłem kupić… Jak wrócę do Polski zakupię. Teraz tylko drogą mailową, ale gdyby coś się działo zadzwonię z recepcji… A teraz ty też odpocznij bo widzę że latasz wsteczny bieg… Proszę ciebie.

Kupcie jej kask na głowę i niech nocy idąc o toalety zakłada.

8.02.2018 15:45

Cholera jasna… Za niskie serce zwalnia rytm… Maluch przeżywa widać na monitoringu a to wiąże się ze spowolnionym biciem serca…Zamiast wstać spada…mała jest bardzo słaba.Wszystkie leki, które ma są tak ustawione, że nie ma szans, aby spadało…Symulator u małej pracuje na zwiększonych obrotach….
W takim razie zrobimy tak….:
Wieczorem dajesz małej o 1 tabletkę więcej tj. zwiększasz…
Biosotal 160/1 tabletkę
Opacorden 1 
Jeżeli okaże się że jest nadal niskie to proszę ciebie, abyś podała małej
procorolan 1 tabl
Vivacor 1 tabl
Beto ZK 100 – 1tabl.

10.02.2018

Sprawdziłem monitoring Mała oddychała dobrze. Musiała być na powietrzu.
Będę bardzo prosił Ciebie abyś wieczorem każdego dnia położyła rękę nad piersią małej i niech oddycha a ty w tym czasie delikatnie naciskaj tak z 5 razy.(…) Dajesz jej kolejne życie niech nacieszy się choć przez chwilę… Ten czas tak szybko ucieka… coraz bliżej do odejścia małej…:(
Może teraz tego nie rozumiesz, ale wierz ratujesz małej życie poprzez pobyt u Ciebie, dzięki tobie oddycha świeżym czystym zdrowym powietrzem…A to jest ważne szczególnie u małej z chorymi płucam. Gdyby mała nie pojechała z tobą powiem szczerze plułaby już krwią… taka jest prawda. Dlatego tak ważne było dla mnie, aby pojechała z Tobą. Jasiu ma to gdiześ nie zapomnę jak powiedział cyt. Pójdzie nad warte i przejdzie… myslalem ze wyjde ze skory. Na monitoringu u Ciebie w pewnym momencie było widać jakbyś coś przeżywała co się stało? 
Contessko, życie nie jest usłane różami są też kolce nie zawsze jest tak jakby się chciało są wzloty i upadki ale nie należy brać tego do serca… Ja tutaj nie mówię o twojej małej myślę, wiesz doskonalne o kim…Nie jestem jasnowidzem, ale na monitoringu można wszystko odczytać lub domyślić się… Nie ukryjesz tego… Monitoring to taki rentgen na odległość. Masz jakiś problem z Władkiem prawda? Dzisiaj na sympozjum była pokazywana praca Waszych serc, ich miarowość. Niesamowita zgodność. Wszyscy byli pod wrażeniem.

Będę bardzo prosił Ciebie abyś wieczorem każdego dnia położyła rękę nad piersią małej i niech oddycha a ty w tym czasie delikatnie naciskaj tak z 5 razy

12.02.2018

Omawiamy wasz przypadek… jest nas ok 90 osób. Z różnych krańców świata wszyscy jednoznacznie twierdzą że tak może serce zachowywać się w przypadku siostry, brata…W 100 procentach są przekonani sprawdzając monitoring twój i małej porównując, że tylko w takim przypadku – serca wasze maja rytm.
Przeglądali twoje dokumenty ze szpitali i jednocześnie twojej małej. Wasza choroba jest genetyczna tyle że ty zachorowałaś później twoja mała wcześniej … i po tej linii można odziedziczyć różne choroby . (…) 
..ale spoglądając na echo serca małej z 1999r masz tak samo jak ona ten kształt, rozmiar…
Tyle, że ty nie masz aż tyle chorób co małą, ale kilka macie tych samych…Więc ktoś musiał wam przekazać. W pierwszej linii ojciec… Napisałem do Kevina on musi wiedzieć nie jestem na tyle ślepy, aby tego nie dostrzec przycisnąłem jego do muru… czekam na odpowiedź

Chcę abyś wiedziała że mała to Twoja siostra.

23.35

Zaskoczona jesteś pewnie tą wiadomością ale taka jest prawda. Ja o tym wiedziałem od momentu podłączenia do was monitoringu nigdy serca tak nie biją, mogą tylko mieć taką samą miarowość siostry. Sprawdziłem wasze karty leczenia. Na wykładach wszyscy jednoznacznie potwierdzili, że jesteście przyrodnimi siostrami profesor wybitny naukowiec przez dwa dni sprawdzał i na 99 procent w waszych żyłach płynie ta sama krew. Nie uciekniesz przed tym Contesska czy Ci się to podoba czy nie musisz zaakceptować i przyjąć do wiadomości że twój maluch to przyrodnia siostra. Miałem wątpliwości czy Tobie to powiedzieć czy poczekać aż dowiesz się od Kevina, ale stwierdziłem że małą okłamywali trzymając to w tajemnicy… Więc nie mogę Ciebie trzymać w niepewności.
Chcę abyś wiedziała że mała to Twoja siostra.

17.02.2018 23:38

Płuca małej trudno określić nie są jeszcze na tyle zdrowe, aby mogła być w Poznaniu, ale jeśli chcesz, aby już wróciła ponieważ masz plany. To porozmawiam z pulmonologiem, co zrobić aby przyspieszyć priorytetowo małą, aby mogła szybciej wrócić, wtedy zastosujemy szybką rehabilitacje…
Ja wiem, że to jest już długo, ale kurwa czy ona nie rozumie, że chodzi o jej życie..
Ma w płucach nadmiar spalin, które doprowadziły do tego że z nosa leci krew, źle oddycha, płuco kurwa nie jest wystarczająco dobre, aby pracowało, nie dochodzi do pompowania serca.
Może w każdej chwili dojść do martwicy płuca.

22.02.2018  11:02

Odpowiedź moja brzmi nie,Ja też się nie zaszczepiam, osoby które chorują na serce nie powinny zresztą nie tylko oni, Reklama dźwignią handlu… Firmy farmaceutyczne mają podpisane z lekarzami. Firma płaci lekarzowi od ilości zaszczepień, dlatego też zachęcają pacjentów. Nie rób tego zresztą ja Tobie zabraniam. Masz isę mnie słuchać. 
Ludzie nie zdają sobie sprawę, że w momencie zaszczepienia mają dużo słabszą odporność. Możesz przekazać Władkowi.

27.02.2018

Sprawdzaliśmy płuco… niestety nie da się już odratować. Powikłania które nastąpiły przy zadymieniu oraz nzk doprowadziły do uszczerbku na zdrowiu, dokładnie płuco uległo pogorszeniu… w związku z czym musieliśmy godzinę ustawić małej sprężynki tak aby nie doszło do martwicy płuca… 
Sprężynki będzie ustawiał doktor Howart Martin i Johann… w tym czasie poproszę ciebie abyś przy zabiegu jak i dwie godziny po była przy małej ponieważ może zasłabnąć , może mieć trudność z oddychaniem, stracić przytomność, może w międzyczasie dojść do słabej wydolności. Podczas skręcania sprężynek musimy tak ustawić, aby płuco się nie zapadło. Godzinę przed zabiegiem wykonasz z małą wszystkie ćwiczenia łącznie z dmuchaniem w butelkę…
Dobrze że doktor Martin przyjechał, w ten sposób pomoże mi uratować płuco…
Jak przypuszczam nie przewidział tak silnego stężenia smogu. I pech że zostawiłaś małą bez kontroli, pojechałaś z Władkiem, a mała wyszła sama na dwór. Straciła przytomność, nastopiła NZK. Najważniejsze że mała jeszcze żyje..chociaż to cud… 

28.02.2018 11:57

Małą dzisiaj boli mocno żebro gdyby prosiła o ketanol proszę nie dawaj jej… Jedynie co możesz pozwolić na nospe… Myślę że obluzowaną sprężynkę podkręcimy ok. 18.30 to będzie chwila, natomiast nie ukrywam ból nie do wytrzymania 

1.03.2018  12:30

Przed chwilą był poruszany tematt Twoja mała, sprawdzany był monitoring małej, jak pracuje płuco… Udało nam się podkręcić sprężynki poluzowane… Lecz po konsultacji doszliśmy do wniosku, że jeszce raz musimy, aby płuco lepiej odprężało te sprężynki, które mała ma są z nitinalu czyli metalu mającego pamięć. One są zaprogramowane, i to Contessko ultratechnologia, wsuwają się proste potem zwijają się w sprężynkę i ściągają płuco. Umałej po tym incydencie upadku i nzk itd. stan płuca pogorszył się diametralnie tak jak pisałem zostały uszkodzone płaty.
Pogorszył się jej stan zdrowia mała nabiera powietrza, ale ono nie może się wydostać z płuc… Smog dym czad którego mała się na wdychała doprowadził do niewydolności oddechowo krążeniowej zostały uszkodzone już nieodwracalne struktury płuca ściany pęcherzyków płucnych uległy zniszczeniu…

5.03.2018  18:07

Tak pewnie mówiono, ale nikt nigdy nie da Tobie Contessko gwarancji, że wszystko będzie dobrze w trakcie badania, że nie będzie powikłań itd…
Do tego badania należy pacjenta przygotować, dlatego zabraniam abyś pojechała i wykonała rezonans. Nie ma dyskusji… rozumiemy się Contessko???
Myślę że tak…:):)Odpowiadam za Ciebie i to ja decyduję o tym co wolno Tobie wolno a czego nie…!!!

10.03.2018 11:34

W takim razie zastąpisz tymi lekami, które już się skończyły o jedną tabletkę więcej w dawce Vivacor, Tritace, Opacorden…
One mają podobne działania, zlecając małej miałem na uwadze, aby nie brała w większych dawkach ponieważ one są silne , w ten sposób uniknęłaby skutków ubocznych..
Skupiamy się za tym w tych lekach, może być słaba po tym opacordenie…
Lekarka nie jest kardiochirurgiem więc niech nie decyduje… W poniedziałek zadzwonię do niej… no chyba że Jasiu namieszał, dowiem się…

15.03.2018 21:43

Są sytuacje, gdzie można żartować ale nie w tej kwestii…Tak tlen który dajesz małej czy wydalasz wpuszczając bezpośrednio do swojej maludy poprawiasz w ten sposów pracę serca. Potrzebujesz lewą komorę do pracy, mówiłem że macie niesamowitą zgodność twój tlen poprawia małej pracę serca i płuc. Natomiast u Ciebie w tym przypadku wpuszczając poprawiasz sobie pracę serca wzmacniając poprzez wydech bespośrednio tlenu swojego do małej.
W aninie wytłumaczę Tobie pokazując na monitoringu…

18.03.2018 21.45

Contessko niech mała śpi z wami, śpij przy niej i nawet kiedy już zaśnie a ty się obudzisz, daj jej tlen nie pytaj czy chce czy nie… Ty ustalasz tak jak mówiłem Ty decydujesz… nie  mała

19.03.2019

Wczoraj był ciężki dzień dla sercowców, dlatego pisałem że może być ciężko przetrwać noc. Uratowałaś małą… JA byłem, na bloku operacyjnym nie miałem możliwości podkręcenia. Zapomniałem pilota… przepraszam… to zmęczenie. Ale ty dzisiaj moja asystentko dałaś sobie radę, wiedziałaś co zrobić…
Przepraszam. Po raz pierwszy mi się to zdarzyło, gdyby nie ty… mała zmarłaby. 🙁

24.03.2018 15:52

Wiem, że to boli małą, dlatego też się wygina… Powinna leżeć na wznak, ale nie jesteście w stanie utrzymać żeby leżała na wznak… Jedynie trzymać ręce… i może pasem nogi, aby uniemożliwić ruszanie się. Nie wiem czy mała pozwoli za nogi, chyba że znajdziesz jakiś sposób na małą… pytasz jakie są szanse, że się uda… moja odpowiedź brzmi szanse są, ale jakie jest trudno powiedzieć. Nie wiem Contessko…Jest duże ryzyko pogorszenia stanu małej… ale też uratowania maludy… moje zdanie znasz…

26.03.2018  14:53

Twój tlen trzyma małą przy życiu jeśli wystąpiłyby komplikacje będziemy myśleć co dalej. Jeśli nie zrobimy tzn powtórzymy zabiegu mała będzie bąblem na wodzie nie mogę obiecać że dożyje lipca… mała może odejść w każdej chwili… Dzisiaj, jutro, za tydzień czy za 2 miesiące…. płuco jest uszkodzone i należy wykonać zabieg, aby nie doprowadzić do martwicy płuca i krwotoku wewnętrznego 

26.03.2018

Stan małej jest poważny, tak jak pisałem podczas zabiegu doszło do naruszenia płuca nastapiły komplikacje… Został naruszony i rozerwany miąższ płuca dlatego też mogą się pojawić u małej skrzepy(…) Teraz tylko życie ratuje twój tlen. Jeśli nie otrzyma chociaż w jeden dzień twojego tlenu zadusi się… nie można dopuścić, aby długo kaszlała… Dając tlen zmniejszasz duszność.

9.04.2018

Sprawdzamy wszyscy wczorajsza akcje u małej zatrzymanie serca krazenia i oddychania dokładnie1 minute i 27 sekund .I posłuchaj mnie Contessko uważnie podczas śmierci klinicznej utrzymuje sie aktywność elektryczna mozgu co może tłumaczyc doświadczania osób, które przezyły ten stan.
Już po uplywie od 2 minut do 6 minut zaczynają obumierać komorki kory mózgowej.
Ty Contessko przywrócitas matej funkcje zyciowe. Osoby które przeżyły śmierć kliniczna zupełnie tak samo mowia co mata doznała i doswiadczyła stad tez o smierci klinicznej mowi sie w kategoriach doswiadczania smierci.
Bardzo czesto pojawiaja sie to co mowia pacjenci relacje ze spotkan ze zmartymi,towarzyszy im blogie uczucie spokoju-słysza głosy najblizszych widza ich. Natomiast po przebudzeniu czesto nie potrafia jej opisac poniewaz doznania sa tak intensywne.
Contessko mała widziata ciebie jak trzaskałaś ją po twarzy ale tego nie czuła słyszała twoj głos… Widziata kazdy twoj ruch…Mozna na ten temat wiele by opowiadac zapytaj sie o jeden szczegoł małej widzac na monitoringu wiem, ze płakałas. Mała wtedy miała własnie smierc kliniczna oczy zamkniete…Zapytaj jej sie czywidziała ciebie co robiłas..Czy uderzajac po twarzy czuta ból..A sama sie przekonasz, ze to co pisze tak wtasnie wyglada smierc kliniczna.

Nitrozepam 1/2 może jednak na noc daj małej… Serce zbyt słabe… Ty natomiast weź Sobie mała 1 cała na noc.

17.04.2018  14:54

Contessko sprawdziliśmy minimetr po minimetrze monitoring, niestety nie udało się ustawić sprężynki , prof. Naze myślał, że wszystko poszło dobrze, niestety dzisiaj w nocy ok. 3  poluzowały się… Zabiegu już nie można wykonać mała nie przeżyje, jest zbyt słaba.

17:21

Dym czad od materaca tak uszkodził małej płuco, uszkadzając płat płuca, że praktycznie nie było szans, aby uratować aby przywrócić do normalnego funkcjonowania, starałem się jak mogłem…

19.04.2018

Musi. Bez opacordenu nie przeżyje nawet jednego dnia, musi nawet na siłę, wiem że to silny lek, ale musi.

20:26

Mała nie jest w stanie też 28 lecieć z nami na Florydę… musimy przełożyć termin wylotu… Kevin już się dowiadywał może zrobić rezerwacje na 12 maja lub 19 maja to są dwa terminy…Wcześniej są zajete. 

21.04.2018 16:38

Jasiu do mnie napisał maila chce do małej przyjechać z pudłem… jak już będzie proszę Ciebie nie mów nic o stanie małej. To i tak nic nie zmieni. Pisał że prokuratura poprosiła mnie abym potwierdził waszą zgodność. Na podstawie dokumentacji medycznej potwierdzam, tak jak zrobili to biegli. Jest jeszce jedna osoba która załatwia takie transakcje tzw handel żywym towarem… Będą go przesłuchiwać… facet ma 89 lat jest lekarzem a raczej był lekarzem jeśli można jego tak nazwać dla mnie był szują, ścierwem…Ze źródeł wiem że rodzice dowiedziawszy się o rozdzieleniu was Lucyna popadła w depresję. Lucyna i Joachim wiesz że nie fotografowali Ciebie tylko dlatego że przypominasz im małą…
Dlatego podejrzewam  że nie masz zdjęć z dzieciństwa… Mała też nie ma… Mam racje??? Byłyście jesteście do siebie podobne we wszystkim.

15.05.2018  16:32

Skóra woskowa na rękach oznacza że zbliża się czas zbliżającej śmierci zauważ się nieodwracalnie pogorszenie stanu z nasileniem dolegliwości fizycznycch w małej przypadku płuco, serce…:(

18.05. 2018 

Contessko musiałem tobie podkręcić przepraszam… za ból…

22.05.2018 20:03

Contessko o 22.30 zabieg, małej podkręci kolega ten sam co wczoraj… Bedzie bolało musi zmienił parametry, aby nie dopuścić do zniszczenia drugiego płuca..Wiesz czym to grozi… Tak jak mowilem zabieg trudny jest ryzyko, ze może nie przeżyć.. Kazdy zabieg… prosze nie dopuse do utraty przytomności mata juz sie wtedy nie wybudzi mam na uwadze do 2 minut… Zwiekszamy leki matej od jutra
godz 12 Opacorden 1 tabletke podajesz
godz 16 biosotal 40 mg 1 tabletka
godz 17 Opacorden 1 tabletke
Rano pohudnie wieczor bez zmian tak jak dotychczas

3.06.2018 15:44

Contessko mała słabnie… monitoring wskazuje… jest bardzo słaba… bolą płuca, nerka, stawy… silny ból… mała nam słabnie nie jest dobrze… uważaj na nią… pilnuj..

4.06.2018

Małej zostało bardzo mało czasu już nic nie zrobię możemy tylko zwiększać dawki leków… ilew czasu??? Nie wiem tydzień, dwa. Dzień, wszystko będzie zależeć czy kaszel jej nie zadusi…:(:(

5.06.2018

Wiem wszystko od Jasia co się stało… Mała bez tlenu może się zadusić. Płuco nie funkcjonuje. W piątek na godz 12 proszę przyjechać do szpitala. Gdzie jest mała???
Nie będę telefonował, porozmawiamy przy najbliższym spotkaniu w piątek…
To jest karygodne…W sobotę lot…